Cyklovybava.cz: Cyklo oblečení, cyklokomponenty, jízdní kola Přihlásit se | Kontaktujte nás


Pedály

Pedály na kolo se dají rozdělit na několik typů – klasické, nášlapné a platformy.

Klasické pedály jsou vhodné pro kratší vyjížďky, jízdu po městě a pro dětská kola, kde často sundáváme nohu z kola. Klasické pedály mohou být plastové (gumové) nebo kovové. Ke klasickým pedálům můžeme přidělat klipsny pro lepší přenos síly do pedálu.

Nášlapné pedály jsou pevně spojeny s botou pomocí tzv. kufru namontovaného na botě. Nášlapný pedál obsahuje upínací mechanismus, do kterého se zaklapává tretra, která má v podrážce uchycený kufr. Upínací mechanismus lze nastavovat tuhostí pružinek. Nášlapné pedály umožňují rychlé vycvaknutí nohy z pedálu, což je komfortnější pro bezpečnost jezdce. Nášlapné pedály rozdělujeme na MTB a silniční. Tyto dva typy mají rozdílnou kompatibilitu, proto je při volbě potřeba dát pozor na uchycení mezi pedálem a botou. Nášlapné pedály se hodí pro delší vyjížďky, silniční a MTB závody, kdy požadujeme maximální efektivitu šlapání.

Kompromisem mezi klasickými a nášlapnými pedály mohou být kombinované pedály, kdy je z jedné strany pedálu zámek pro uchycení boty s kufrem a z druhé strany pak klasický kovový pedál na normální obuv.

Další kategorií jsou pak platformy, které se používají při jízdě v technicky náročném terénu nebo na speciální disciplíny jako BMX, downhill, DIRT, freeride apod. Jedná se klasické pedály s větší šířkou základny. Platformy mají na styčné ploše výstupky(tzv. piny) pro lepší přilnavost boty.

Podkategorie:

Výběr a řazení:
Vzestupně Sestupně  Akce  Novinka  Výprodej  Doprava zdarma
 strana  1  2  3  4  5  6  7   

Kategorie: Úvod » Komponenty » Pedály »

PedályProvozovatel

Cyklovybava.cz - Bc. Jiří Pouč
Zákostelí 83
78344 Náměšť na Hané
info@cyklovybava.cz
cyklovybava.cz
ověřeno zákazníky facebook