Cyklovybava.cz: Cyklo oblečení, cyklokomponenty, jízdní kola Přihlásit se | Kontaktujte nás


Představce

Představec slouží k propojení vidlice s řidítky kola. Výběr představce závisí na typu kola a jízdních vlastnostech. Pro silniční a treková kola se používají představce s délkou okolo 100mm, pro MTB a sjezdové disciplíny se volí představce kratší. Délka představce výrazně ovlivňuje ovládání kola. Kratší představec zrychluje ovládání a řízení, usnadňuje přenesení těžiště za sedlo ve sjezdech. Sklon představce upravuje výšku řídítek vůči výšce sedla. Čím vyšší je sklon představce, tím výše se řídítka dostanou.

Rozeznáváme dva typy představců. Představce klasické (závitové), které se vsunují do sloupku vidlice a utahují se klínem uvnitř. Závitové představce se používají na starší typy kol a mají rozměr 1“ nebo 1 1/8“ podle velikosti vidlice.
V současnosti jsou používanější představce A-HEAD (bezzávitové), které se nasazují okolo sloupku. Jejich hlavní výhodou je snazší kombinování různých představců s různými vidlicemi. Představce A-HEAD mohou být pevné (sklon představce je pevně nastaven), nebo stavitelné (úhel sklonu se dá nastavit podle požadavku). Oba typy mají rozměr 1 1/8“ a jsou dodávány pro průměr řidítek 22,2mm, 25,4mm a 31,8mm (oversize).

Představce na dětská, crossová, silniční a MTB horská kola dodáváme od renomovaných výrobců, jako je ZOOM, BBB, Shimano nebo M-Wave. Vyrábí se nejčastěji v černé a stříbrné barvě, výjimkou ale nejsou ani představce v barvě červené, modré, zelené, žluté apod.

Podkategorie:

Výběr a řazení:
Vzestupně Sestupně  Akce  Novinka  Výprodej  Doprava zdarma
 strana  1  2  3   

Kategorie: Úvod » Komponenty » Představce »

PředstavceProvozovatel

Cyklovybava.cz - Bc. Jiří Pouč
Zákostelí 83
78344 Náměšť na Hané
info@cyklovybava.cz
cyklovybava.cz
ověřeno zákazníky facebook