Cyklovybava.cz: Cyklo oblečení, cyklokomponenty, jízdní kola Přihlásit se | Kontaktujte nás


Ráfky na kolo

Výběr a typ ráfků na kolo musí vždy odpovídat požadavkům a druhu sportu, pro které budou používány. Důležitou vlastností je jejich mechanická pevnost, která značně ovlivňuje vlastnosti celého kola.
Ráfky na kolo
se nejčastěji vyrábí z hliníku. Na starších kolech a na kárách pak najdeme ráfky ocelové. Hliníkové ráfky jsou oproti nim odolnější a lehčí. Podle velikosti rozdělujeme ráfky na 12“ – 24“ dětská kola, 26“, 27.5“ a 29“ pro MTB horská kola a pro trekingová a silniční kola jsou ráfky 28“.

Na levnějších kolech se používají jednostěnné ráfky bez nýtování. Odolnější a kvalitnější ráfky jsou vyráběny jako dvoustěnné s jednoduchým nýtováním (SEE technologie - otvor pro špice je zpevněn nýtem, který zvyšuje stálost a odolnost otvoru pro niple a špice). Speciální sjezdové a MTB ráfky mají zesílený plášť a dvojité nýtování (DEE technologie - otvor pro špice je zpevněn nýtem a navíc se přidává kalíšek, který výrazně zvyšuje pevnost ráfku v okolí otvoru pro špice). Pro silniční kola se vyrábí zvýšené aerodynamické ráfky.

Podle typu brzdového systému se vyrábějí ráfky ve dvou provedeních. Pro ráfkové V-brake brzdy (po obvodu mohou mít drážku signalizující probrzdění ráfku a povrch brzdných ploch může být zdrsněn jemnými drážkami – GBS technologie) a pro diskové brzdy. Ráfky pro diskové brzdy nesmí být nikdy použity pro ráfkové brzdy.

Ráfky na kolo se vyrábí na 20, 24, 28, 32, 36 nebo 48 děr podle použitého náboje, nejčastěji v barvě černé a stříbrné. Výjimkou však nejsou ani barvy jako červená, modrá, bílá apod.

Vyplétání ráfků kol

Podkategorie:

Výběr a řazení:
Vzestupně Sestupně  Akce  Novinka  Výprodej  Doprava zdarma
 strana  1  2  3  4  5   

Kategorie: Úvod » Komponenty » Ráfky »

Ráfky na koloProvozovatel

Cyklovybava.cz - Bc. Jiří Pouč
Zákostelí 83
78344 Náměšť na Hané
info@cyklovybava.cz
cyklovybava.cz
ověřeno zákazníky facebook