Cyklovybava.cz: Cyklo oblečení, cyklokomponenty, jízdní kola Přihlásit se | Kontaktujte nás


Řetězy

Řetěz na kolo je důležitou součástí, která slouží pro přenos síly mezi klikami a pastorky zadního kola. Jeho důležitými vlastnostmi, na které je potřeba brát ohled, je šířka a délka. Ve většině případů nelze použít řetěz pro 6 kolečka např. na 9 kolečka (kazety) a opačně. Větší počet pastorků totiž znamená menší mezery mezi pastorky a pastorky jsou i užší.
Délka řetězu (počet článků řetězu) závisí na typu přehazovačky a jízdním stylu jezdce. Silniční kola mají o několik článků kratší řetězy než horská kola, protože silniční přehazovačka má kratší vodítko. Nesprávně zvolená délka může být důvodem pro nefunkčnost převodů na vašem kole.
Dalším kritériem je kvalita řetězu, která ovlivňuje přesnost a rychlost řazení. V případě že použijete řetěz z nejvyšší sady na některou méně kvalitní sadu, řetěz Vám sice vydrží, ale rychleji se Vám budou opotřebovávat ostatní komponenty.
Řetěz je potřeba pravidelně měřit, aby vytahaný řetěz nepoškodil ostatní komponenty. Řetěz se svým používáním natahuje a v místech ohybu vybrušuje. K měření se používají speciální měrky. Pokud měrka zapadne z 1/3 do řetězu, je potřeba ho vyměnit.

Podkategorie:

Výběr a řazení:
Vzestupně Sestupně  Akce  Novinka  Výprodej  Doprava zdarma
 strana  1  2  3  4  5   

Kategorie: Úvod » Komponenty » Řetězy »

ŘetězyProvozovatel

Cyklovybava.cz - Bc. Jiří Pouč
Zákostelí 83
78344 Náměšť na Hané
info@cyklovybava.cz
cyklovybava.cz
ověřeno zákazníky facebook