Cyklovybava.cz: Cyklo oblečení, cyklokomponenty, jízdní kola Přihlásit se | Kontaktujte nás


Zapletená kola

Zapletená kola jsou nedílnou součástí každého jízdního kola. Přední a zadní kolo by mělo svojí velikostí, šířkou ráfku, nábojem a výpletem odpovídat jeho konkrétnímu použití.
Při výběru je hlavním kriteriem velikost kol. Na silniční a treková kola používáme ráfky s výpletem 28“, pro horská kola 26“, 27.5“ nebo 29“. Dětská kola mají pak ráfky o velikostech 12“ – 20“ nebo 24“. Menší velikosti ráfků se také používají na koloběžkách.
Zapletená kola jsou osazena předním nebo zadním nábojem, který odpovídá typu brzd (ráfkové, kotoučové), typu kola (silniční, MTB), paprsky a niply.
Silniční napletená kola mají úzký ráfek s otvorem pro galuskový ventilek a s počtem děr 20, 24, nebo 28. Jsou vypletena odlehčenými paprsky a niply. MTB a sjezdová napletená kola mají ráfek širší (na obutí se používají široké pláště) s otvorem pro autoventilek a s počtem děr 32, nebo 36.
Elektrokola, která mají pohon v předním nebo zadním kole, se z důvodu vyššího zatížení vyplétají dráty o průměru 2,3 mm.
Mezi nejznámější výrobce zapletených kol patří Mavic, Remerx, Shimano, Campagnolo, Tufo nebo Wheelsbike.

Nevybrali jste si zapletené kolo z naší nabídky? Kontaktujte nás! Napleteme Vám kolo podle Vašich požadavků z vybraného ráfku, náboje, paprsků a niplů.

Vyplétání ráfků kol

Podkategorie:

Výběr a řazení:
Vzestupně Sestupně  Akce  Novinka  Výprodej  Doprava zdarma
 strana  1  2  3  4  5   

Kategorie: Úvod » Komponenty » Zapletená kola »

Zapletená kolaProvozovatel

Cyklovybava.cz - Bc. Jiří Pouč
Zákostelí 83
78344 Náměšť na Hané
info@cyklovybava.cz
cyklovybava.cz
ověřeno zákazníky facebook